Elżbieta Chucholska

Pedagog, działacz i animator kultury.

Rodowita legniczanka. Urodziła się 4 kwietnia 1953 r. Z wykształcenia pedagog i animatorka kultury. W 2002 r. założyła Stowarzyszenie Kobiety Europy i kieruje nim do dziś. Zafascynowana historią miasta organizuje liczne imprezy nawiązujące do dawnych tradycji Legnicy: „Śniadanie u Piastów”, wielkanocny „Śledź, chleb i grosz”, „Święto Ogórka” i współczesna „Wigilia Narodów” oraz pokazy mody na Dzień Kobiet.

Obecnie jest pracownikiem Legnickiego Centrum Kultury, prowadzi Centrum Seniora. przewodnicząca Legnickiej Rady Seniorów, przewodnicząca Dolnośląskiego Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Organizatorka eventów: „Dawnej Legnicy czar”, „W świecie muzyki, poezji i kwiatów”, „Święto Marcina”, Śpiewnik Patriotyczny”, Dni Seniora, Balu Seniora, Letnich Spotkań z Kulturą Europy.

Jaki jest jej stosunek do Legnicy? „Jestem reprezentantką pierwszego pokolenia legniczan, urodzonych i wychowanych w Legnicy. Działania podejmowane przez Stowarzyszenie Kobiety Europy aktywizują mieszkańców naszego miasta, a uczestnictwo w imprezach kulturalnych przypomina o historycznych wydarzeniach i więziach łączących wielonarodową społeczność miasta Legnicy”.