Przemek Corso

Pisarz, konferansjer, felietonista, głos radiowy.

Urodził się 5 sierpnia 1988 r. w Czeladzi. Choć w dzieciństwie mieszkał poza Legnicą, to przez pewien czas chodził tu do przedszkola, a w latach późniejszych spędzał każde wakacje. Szkołę średnią (V LO) także ukończył w Legnicy. Tu zamieszkał, tu założył rodzinę (żona i córeczka Anastazja).

Pisać próbował od dawna. Pierwsza jego powieść, Studium w czerwieni, ukazała się w 2012 r. Następna, Maska, w 2014 r. W tym samym roku wydał Podziemne miasto, przygodową powieść, której akcja dzieje się w Legnicy. Przełom w jego „życiu wydawniczym” nastąpił, gdy książką tą zainteresował się Wojciech Cejrowski. Został wydawcą Przemka, a pierwszym tego efektem było nowe, przerobione wydanie Podziemnego miasta. W nowej wersji powieść ta uzyskała tytuł „Legnickiej Książki Roku 2016”. Dalszy ciąg legnickich przygód bohatera Podziemnego miasta Roberta Karcza, czyli Miasto złodziei (2017), także dzieje się w Legnicy. W planach kolejna książka z tego cyklu, Miasto z gliny, której akcja ma rozgrywać się w Tunezji.

O Legnicy powiedział: „To miasto jest moim domem, to tu przez pewien czas chodziłem do przedszkola, tu spędzałem każde wakacje. W końcu postanowiłem zrobić sobie roczne wakacje, przeprowadziłem się do Legnicy… i od 13 lat tu mieszkam. Obecnie, pisząc o Legnicy, próbuję wracać do czasu dzieciństwa. Tu jest mój dom”.