Zenona Difren

Prezes Klubu „Kwadransowe grubasy”.

Urodziła się 22 grudnia 1956 r. w Legnicy. Choć naukę w szkole średniej (liceum ogólnokształcącym) rozpoczęła w Legnicy, to ukończyła ją w Krakowie.

Jej problem z nadwagą (w 1994 r. ważyła 136 kg) spowodował, że zajęła się gimnastyką i wkrótce schudła o 60 kg. Stąd zrodził się pomysł utworzenia klubu „Kwadransowe grubasy” w 1996 r. Pani Zenona pierwsza w Legnicy zapoczątkowała rozwój gimnastyki dla osób z nadwagą. Program ten realizowała pod patronatem i we współpracy z programem TVP1 „Kwadrans na kawę” oraz Instytutem Żywności i Żywienia Chorób Metabolicznych w Warszawie. We współpracy z paniami Białkowską i Markowską prowadziła emitowany przez TVP1 program „Schudnij”. Zdobyła przyznawane przez Telewizję Polską tytuły złotego oraz brylantowego wicemistrza za „zgubienie” znacznej ilości kilogramów. Była zaangażowana w tworzenie na terenie całego kraju klubów „Kwadransowych grubasów”. Organizowała też rajdy i wycieczki dla osób pragnących schudnąć.

Swój stosunek do Legnicy wyraziła w jednym zdaniu: „Jestem rodowitą legniczanką i z racji tego mam do Legnicy wielki sentyment”.