Grażyna Majchrzyk

Urodziłam się 12 lutego 1954 w Szczytnie .

Z Legnicą związana jestem niemalże od urodzenia , bo od 1954 r. Jestem absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Legnicy oraz Studium Pomaturalnego przy Technikum Budowlanym w Legnicy. Całe życie zawodowe związane było z budownictwem. Początki w biurze projektów, a następnie w wykonawstwie. Kilkanaście lat doświadczenia w przygotowaniu przetargów oraz w realizacji budów w procedurach unijnych takich jak FIDIC.

Jestem cały czas aktywna zawodowo, ale znajduję czas na pracę społeczną. Jestem Prezesem Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem EUROPA DONNA-Legnica, który swoją działalność prowadzi już 25 lat. Stowarzyszenie zajmuje się profilaktyką raka piersi, podczas organizowanych pikników onkologicznych, „Marszów ku zdrowiu” maratonów „Zumby” , zajęć na basenie z instruktorem, prelekcji w szkołach, bibliotekach, klubach, osiedlowych zachęcamy do regularnych badań mammograficznych, lekarskich, samokontroli piersi oraz zdrowego stylu życia, a także propagujemy materiały edukacyjne o profilaktyce raka piersi. Statystyki są ciągle niezadawalające , zbyt dużo kobiet umiera na nowotwory piersi. Zadaniem organizacji jest uświadamiać i uczyć, W Polsce mamy dobry sprzęt diagnostyczny i dużo ośrodków, ale kobiety badają się za rzadko i przychodzą zbyt późno na badania profilaktyczne. Mam nadzieje, że to się zmieni.

Mam też swoją pasję . Pasję do malarstwa odkryłam przypadkowo i całkiem niedawno, w lipcu 2016 roku W moich pracach dominują abstrakcje, które dają możliwość odtworzenia własnych fantazji, kreowania niesamowitych kształtowi zestawiania kolorów. Maluję głównie kobiety, które charakteryzują się energią, tajemniczością oraz siłą fizyczną. Techniką, dzięki której moje pomysły nabierają dynamiki okazały się pastele. Prace swoje podpisuję pseudonimem „Grace”. Uwielbiam interakcje z odbiorcami mojej sztuki i dlatego konsekwentnie biorę udział w wydarzeniach artystycznych. W czerwcu 2017 roku miała miejsce bardzo dobrze przyjęta wystawa moich prac w galerii Aliny Bożyk w Nowym Sączu. W tym samym roku zajęłam 7 miejsce  w konkursie Bielska Jesień  w głosowaniu internautów. Następne ważne wystawy 4 września 2018 roku w Centrum kultury Muza w Lubinie, 4 grudnia 2018 roku wystawa pt.” Kobieta rodzi się gwiazdom podległa i kwiatom…” w Legnickiej Bibliotece Publicznej w Galerii Loża , 12 lutego 2019 roku spotkanie z cyklu „Legniczanie znani i lubiani” i prezentacja części moich prac, 22 listopada  2019 roku wystawa w Ośrodku Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy z okazji 25 lecia Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA-Legnica. Jest to mój sukces o jakim nie miałabym marzyć.

Prywatnie jestem szczęśliwą babcią dwóch uroczych wnuczek Antoniny i Apolonii  i dumną mamą z syna Tomasza i jego żony Celestyny..