Filmy o Towarzystwie Miłośników Legnicy

Konkurs fotograficzny w Legnicy. Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro – Legnica już po raz dwunasty zorganizowało konkurs fotograficzny im. M. Pawełka “LEGNICA 2016” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy . Na konkurs napłynęło 99 fotografii 27 autorów, dzisiaj (24.06.2016r) jury pod przewodnictwem naszego fotoreportera Piotra Krzyżanowskiego przyznała nagrody i wyróżnienia.


Impreza cykliczna, która odbywa się na Rynku w Legnicy, zawsze w drugą niedzielę miesiąca, w godz.6.00-15.00. Organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO Legnica.Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych to wydarzenie, które w Legnicy odbywa się od lat i nie inaczej było w tym roku. Przez legnicki rynek po raz kolejny w uroczystym pochodzie przeszli przedstawiciele legnickich stowarzyszeń. Ich celem była Galeria Piastów, w której mieli czas, aby spotkać się z legniczanami i promować swoją działalność.

Stowarzyszenia niepełnosprawnych, edukacyjne, fundacje pomagające dzieciom, a także ochotnicze straże pożarne i wiele innych organizacji zaprezentuje się w najbliższą sobotę w Galerii Piastów podczas V Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych.


Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica po raz 3 zorganizowało na Zamku Piastowskim grę miejską. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni byli najmłodsi legniczanie, którzy na terenie wieży św. Piotra rozwiązywać mogli zagadki, a ich rozwiązanie pozwalało na otwarcie sejfu z nagrodami. Jednak nikt nie spodziewał się, że na Zamku Piastowskim pojawi się duch św. Jadwigi…


Jest młody, ma talent i posiada na koncie pierwszą pozycję wydawniczą. Mowa tutaj o legniczaninie Damianie Kowalu, który wydrukował swój własny tomik poezji. Zapytany jaka jest jego poezja odpowiada, że smutna, zainspirowana muzyką, codziennością czy poezją innych twórców. W siedzibie Towarzystwa Miłośników Legnicy odbyło się spotkanie autorskie z artystą.


Dziś są emerytami, ale w przeszłości zaraz po II wojnie światowej przyjechali do Legnicy i znacząco przyczynili się do odbudowy miasta. Mowa tutaj o legnickich pionierach, którzy są członkami Towarzystwa Miłośników Legnicy.


Jackowi Głombowi nie podoba się fakt, że Towarzystwo Miłośników Legnicy w ramach cyklicznej imprezy “Legniczanie Znani i Lubiani”, jako gościa zaprosiło Wacława Szetelnickiego Przewodniczącego Rady Miejskiej i radnego PiS. W tej sprawie wystosował list otwarty zaadresowany do prezes TML Antoniny Trawnik, w którym krytykuje promowanie polityków PiS w rocznicę Stanu wojennego. Wacław Szetelnicki uważa, że to element walki politycznej a według prezes Trawnik data spotkania jest zupełnie przypadkowa a Jacek Głomb nie pierwszy raz rzuca TML “kłody pod nogi”.