Huragan Poezji 2018

HURAGAN POEZJI – wieczór wspomnień w dziewiątą rocznicę pamiętnego huraganu w Legnicy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

22 lipca w ramach Huraganu Poezji odbyło się spotkanie poetyckie z legniczaninem Dawidem Kutrynem związane z promocją tomiku wierszy pt. „Ćwierć tysiąca fraszek o Legnicy”. Autor uhonorowany został Aktem Chrztu Poetyckiego za pierwszy tomik fraszek o Legnicy, a także pierwszy dedykowany konkretnemu miastu w Polsce. Akt wręczyła prezes TML PRO LEGNICA Antonina Trawnik.

“Ćwierć tysiąca fraszek o Legnicy” jest to zbiór błyskotliwych, wierszowanych myśli na temat Legnicy i jej historii, postaci i osobistości legnickich, a także dzisiejszego obrazu życia w Legnicy – wydarzeń, rozrywek, lokali, edukacji. Ten wyjątkowy zbiór można nabyć w naszej siedzibie.

Zorganizowaliśmy również mini konkurs wiedzy o Legnicy na podstawie fraszek, a imprezę uświetniły piosenki w wykonaniu Jolanty Trawnik przy akompaniamencie Natalii Sałochy. Spotkanie oraz wywiad z autorem fraszek poprowadził znany legnicki konferansjer Wiktor Czepułkowski.

Dziękujemy za liczne przybycie i zachęcamy do kupna tomiku “Ćwierć tysiąca fraszek o Legnicy” w naszej siedzibie.

Galeria zdjęć z imprezy pod linkiem: link
Fot. Klaudia Korfanty