Przemek Corso: Podziemne miasto

Robert Karcz – archeolog i awanturnik – po niebezpiecznym incydencie podczas wykopalisk w Egipcie zostaje ewakuowany do Polski. Lepiej, żeby przez jakiś czas posiedział cicho, dlatego zatrudnia się jako nauczyciel historii w legnickim gimnazjum. Poznaje tam miejscowych pasjonatów historii i pod ich wpływem zaczyna interesować się przeszłością Legnicy.

Pewnego dnia dosłownie zapada się pod ziemię…

Nota wydawcy


Lektura Podziemnego miasta Przemka Corso gwarantuje każdemu czytelnikowi mnóstwo niesamowitych przygód. Główny bohater Robert Karcz dokłada wszelkich starań, aby zło było zawsze ukarane, dobro zaś nagradzane – niekoniecznie zgodnie z prawem. Czyż można kogoś takiego nie lubić?
Antonina Trawnik


Autor: Przemek Corso
Tytuł: Podziemne miasto
Wydawnictwo: Berdardinum
Miejsce i data wydania: Pelpin 2017
Liczba stron: 352
ISBN: 9788378238485
Cena: 35 zł

Książka do nabycia w siedzibie Towarzystwa Miłośników Legnicy PRO LEGNICA:
Rynek 5/6, 59-220 Legnica, e-mail: tmlprolegnica@wp.pl

Przemek Corso – pisarz, konferansjer, felietonista, głos radiowy. Urodził się 5 sierpnia 1988 r. w Czeladzi. Choć w dzieciństwie mieszkał poza Legnicą, to przez pewien czas chodził do przedszkola w Legnicy, zaś w latach późniejszych spędzał tu każde wakacje. Szkołę średnią – V Liceum Ogólnokształcące – także ukończył w Legnicy. Tu zamieszkał i założył rodzinę (żona i córeczka Anastazja). Pierwsza jego powieść, Studium w czerwieni, ukazała się w 2012 r. Następna, Maska, w 2014 r. W tym samym roku wydał Podziemne miasto, przygodową powieść, której akcja dzieje się w Legnicy. Przełom w jego „życiu wydawniczym” nastąpił, gdy książką tą zainteresował się Wojciech Cejrowski. Został wydawcą Przemka, zaś pierwszym tego efektem było nowe, przerobione wydanie Podziemnego miasta. W nowej wersji powieść ta uzyskała tytuł „Legnickiej Książki Roku 2016”. Dalszy ciąg legnickich przygód bohatera Podziemnego miasta Roberta Karcza, czyli Miasto złodziei (2017), także dzieje się w Legnicy. Akcja kolejnej książka z tego cyklu, Miasto z gliny, rozgrywa się w Tunezji.

Inne pozycje tego autora:
⇒ Miasto z gliny
⇒ Miasto złodziei
⇒ Studium w czerwieni