Marcin Makuch: Sekrety Legnicy

Na przestrzeni wieków w Legnicy ścierały się wpływy piastowskie, habsburskie i władców Prus. Między innymi dlatego to prawie 100-tysięczne miasto ma wiele do odkrycia. Mówi się, że na Legnicę skierowane były natowskie rakiety w czasie zimnej wojny. Chwile grozy w mieście przeżył sam Napoleon…, miał jednak znacznie więcej szczęścia niż uśmiercony ogniem własnej artylerii dowódca legnickiej dywizji Wehrmachtu! Co się wtedy wydarzyło? Odpowiedzi kryją się w Sekretach Legnicy Marcina Makucha.

Zacznij czytać i daj się zaskoczyć… Bo czy wiesz, że to właśnie w tym mieście istniała fabryka zabawek Moritza Pappe, która produkowała znane w całej Europie misie Purzel-Teddybers – dziś wielkie rarytasy kolekcjonerskie, jeden z najbardziej znanych dyrygentów XIX wieku Benjamin Bilse pochodził z Legnicy, a Hitler z wielką pompą otwierał odcinek autostrady?

Jeśli chcesz poznać Małą Moskwę i dowiedzieć się, jak wyglądało życie u boku Armii Radzieckiej panoszącej się nie tylko za murem Kwadratu, ta książka jest właśnie dla ciebie!


Autor: Marcin Makuch
Tytuł: Sekrety Legnicy
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Miejsce i data wydania: Łódź 2015
Liczba stron: 181
ISBN: 9788377292655
Cena: 35 zł

UWAGA: KSIĄŻKA OBECNIE NIEDOSTĘPNA W TML PRO LEGNICA