Grzegorz Fijałkowski

Artysta plastyk.

Urodził się w Legnicy 24 czerwca 1961 r. Po ukończeniu Technikum Hutniczego pracował jako rozdzielca robót i majster w zakładach LEGMET (1981-1987). W latach 1990–2016 był plastykiem w legnickim Ośrodku Sztuki i Rekreacji.

Sztuką zajmuje się od ponad czterdziestu lat, od 1976 r. Zaczynał w wieku piętnastu lat w kole plastycznym przy Legnickim Centrum Kultury. Jest malarzem, rysownikiem, miedziorytnikiem. Wykonuje też prace w technice suchej igły. Prowadzi warsztaty miedziorytnicze (w trakcie imprez: „Noc w Muzeum Miedzi” w Legnicy, „Noc w Muzeum egionalnym” w Chojnowie, warsztaty w Gaworzycach). Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy (2007), w Domu Kultury „Atrium” (2011), Klubie „Agatka” w Legnicy, Muzeum Regionalnym w Chojnowie, Muzeum Regionalnym w Jaworze, Zamku Piastowskim w Legnicy, w pałacu w Gaworzycach.

Czym jest dla niego Legnica? „Legnica zajmuje u mnie czołowe miejsce. W moich pracach przedstawiam, jaka była, jej piękne ulice, jej zabytki, których dużo już nie zostało”.