Finał Konkursu Poetyckiego

6 października 2018 r. na zakończenie Legnickiej Jesieni Miedzianej 2018 odbył się finał Konkursu Poetyckiego i tym samym promocja tomiku pokonkursowego.

Konkurs Poetycki wygrał Maciej Henryk Modzelewski, II miejsce zajęła Izabela Monika Bill, a III miejsce Anna Krupa. Wyróżnieni zostali Jerzy Piliszewski, Bogdan Nowicki oraz Iwona Świerkula. Ze względu na dużą liczbę uczestników tegorocznego konkursu, jury zdecydowało się przyznać jeszcze dwie nagrody pozaregulaminowe, które trafiły do Katarzyny Wiktorii Polak oraz Anny Piliszewskiej. Serdecznie gratulujemy wygranym i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom – otrzymaliśmy od Was ogrom wspaniałych poetyckich opisów Legnicy.
Podczas spotkania Jan Hila oraz Anna Gątowska odczytali nagrodzone oraz wyróżnione wiersze. Swoje wiersze przeczytali również uczestnicy obecni na sali.
Okładkę tomiku pokonkursowego, który zawiera 33 wybranych najlepszych utworów, zdobi dzieło malarskie Emilii Patli – zwyciężczyni tegorocznego Konkursu Plastycznego “Legnica w barwach jesieni”. Tomik można zakupić w naszej siedzibie (Rynek 5/6, I piętro). Jest to wyjątkowy zbiór poetyckich odwołań do Legnicy, w których odnaleźć można zarówno wątki z najdawniejszej historii miasta, jak i piękne subiektywne opisy. Zachęcamy do zakupu!
Galeria zdjęć z finału Konkursu Poetyckiego: link
Previous Article
Next Article