Fotorelacja z wręczenia nagród za udział w konkursie fotograficznym im. Mieczysława Pawełka 2023.

We wtorek 24.10.2023 w siedzibie TML Pro Legnica. odbyło się wręczenie nagród w XIX konkursie fotograficznym im. Mieczysława Pawełka.

Mieczysław Pawełek – legnicki fotograficzny nestor po drugiej wojnie światowej, pozostawił nam dziedzictwo w postaci niezwykłych fotografii, które ukazują miasto na przestrzeni wielu dziesięcioleci. Jego prace nie tylko uwieczniły ulice i budynki, które obecnie już nie istnieją, ale również przenoszą nas w czasie, pokazując nam, jak zmieniała się Legnica na przestrzeni lat.

Jury konkursu, w którego skład wchodzili Agnieszka Pacanowska-Cholewińska (prezes TML Pro Legnica), Piotr Krzyżanowski (fotoreporter Legnica Nasze Miasto), Wojciech Obremski (fotoreporter lca.pl), Agnieszka Duchnicka (fotograf) i Maria Tyzenhauz (konserwator zabytków), miało niełatwe zadanie wyboru laureatów spośród licznie nadesłanych prac.

Gratulujemy laureatom:

I Miejsce – Roman Stręk za zdjęcie “Katedra-zachód słońca”

II Miejsce – Jarosław Żak za zdjęcie “Wschód księżyca nad zamkiem”

III Miejsce – Mirosław Kaczkowski za zdjęcie “Katedra”

Ponadto, wyróżnienia za nadesłane prace otrzymali Dariusz Śliwiński i Stanisław Śliwiński.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za Waszą pasję i zaangażowanie. Wasze prace pokazują, jak wspaniałe i różnorodne może być spojrzenie na nasze piękne miasto. Czekamy na kolejne edycje konkursu, które na pewno przyniosą nam jeszcze więcej niezwykłych zdjęć!

Nie możemy zapomnieć o Urzędzie Miasta Legnicy , który ufundował nagrody w konkursie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego.

I Miejsce
II Miejsce
III Miejsce
Previous Article