Gra Miejska – relacja

26 sierpnia 2023 r. na Zamku Piastowskim odbyła się już kolejna edycja Gry Miejskiej.

🌟 Wspaniała przygoda na Zamku Piastowskim w Legnicy! 🏰🔍
W sobotę, 26 sierpnia 2023, mieliśmy ogromną przyjemność być świadkami kolejnej edycji Gry Miejskiej, która odbyła się na historycznym terenie Zamku Piastowskiego. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło około 60 dzieci wraz z opiekunami, tworząc radosną i pełną ekscytacji atmosferę. Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica stworzyło niezapomnianą Grę Miejską dla Dzieci, która pozwoliła nam przenieść się w czasie i przestrzeni, aby odkryć sekrety naszego miasta w zupełnie nowy sposób.

Uczestnicy Gry Miejskiej mieli możliwość przeniesienia się w świat rycerzy, kasztelanów i ducha św. Jadwigi. Podczas przejścia przez różne poziomy gry, dzieci stanęły twarzą w twarz z zagadkami i wyzwaniami, które wymagały logicznego myślenia, współpracy w zespołach oraz odwagi. Każdy etap gry był pełen niespodzianek, a uczestnicy mieli okazję spotkać postacie z przeszłości zamku.

Finiszem Gry Miejskiej było odkrycie tajemniczego skarbu, ukrytego za sejfem. Aby otworzyć sejf i zdobyć skarb, dzieci musiały odnaleźć specjalne hasło. Do tego celu wykorzystywane były różnorodne atrybuty, takie jak monety, latarka, długopis czy kartka. Dzieci pracowały zespołowo, rozwiązując zagadki i podążając za wskazówkami.

Nie można zapomnieć o niesamowitej roli, jaką odegrał Związek Strzelecki “Strzelec” RP. Przygotowali oni specjalną strzelnicę, na której młodzi uczestnicy mogli spróbować swoich sił i poczuć ducha rywalizacji. Ich pomoc w przeprowadzaniu dzieci przez różne etapy gry była nieoceniona.

Ostatnim akcentem tego niezapomnianego dnia było malowanie buziek przez panie z Fundacji “Pomagamy i Kropka.” To dodatkowy element, który przykuł uśmiech na twarzach dzieci i dodał kolorów całemu wydarzeniu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w organizacji tego przedsięwzięcia:
– Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
– Muzeum Miedzi w Legnicy
– CKUiJK – Związek Strzelecki ,, Strzelec,, RP Legnica
– Fundacja Pomagamy i Kropka

Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i tworzenie razem tak wspaniałej atmosfery. Gra Miejska to nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do nauki, rozwijania umiejętności i budowania relacji. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego dnia na Zamku Piastowskim w Legnicy! 🌈🗝️🔒

Więcej zdjęć: link

Previous Article
Next Article