Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim

OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO NA ZAMKU PIASTOWSKIM

27 kwietnia o godz. 12:00 wspólnie w Muzeum Miedzi w Legnicy zapraszamy na uroczystą inaugurację sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim w Legnicy. Zgromadzona na dziedzińcu publiczność będzie miała okazję dowiedzieć się więcej o historii tego wyjątkowego miejsca. Największe atrakcje, wieża św. Piotra i św. Jadwigi przez stulecia górowały nad miastem stanowiąc symbol znaczenia tutejszych książąt. Pomimo upływu czasu i licznych zawirowań dziejowych obie wieże przetrwały do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie.
W wydarzeniu weźmie udział Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego. Grupa rekonstrukcyjna działająca przy stowarzyszeniu pozwoli nam przenieść się do średniowiecza – będziemy podziwiać stroje XIII-wiecznych rycerzy.
Uczestnicy będą mogli przywdziać ciężką zbroję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a zamkowa kuchnia serwować będzie ciepłe podpłomyki z dżemem.

Zamek Piastowski wraz z wieżami i średniowieczną kaplicą można zwiedzać do końca października 2019 r. w dniach od środy do niedzieli w godzinach:
środa czwartek i piątek, wejście w godz. od 09:00 do 16:00
sobota, niedziela w godz. od 10:00 do 17:00.

Wstęp bezpłatny!

Previous Article
Next Article