Relacja ze spotkania z Arturem Guzickim

Kliknij, aby obejrzeć fotogalerię.

13 marca odbyło się spotkanie z dziennikarzem Arturem Guzickim. Autor „Przygód Julka” opowiedział słuchaczom wiele ciekawych historii związanych z jego aktywnością zawodową – sprawa radioaktywnego cezu w Legnicy, narodziny pomysłu na znany nie tylko legnickim widzom spektakl „Ballada o Zakaczawiu” oraz przygoda z Elżbietą Jaworowicz to tylko niektóre z nich. Zgodnie z tradycją podczas spotkania powstał portret gościa naszkicowany przez Zuzannę Joannę Łobuś. Spotkanie uwieńczyło przekazanie Arturowi Guzickiemu przez Prezes TML Antoninę Trawnik certyfikatu nadającego tytuł Legniczanina znanego i lubianego.

Artur Guzicki wyznał, że wraz z legnickim artystą plastykiem Henrykiem Janem Bacą obecnie pracują nad wydaniem opracowania dotyczącego książąt legnickich. Jak sam autor podkreślił, nie będzie to jednak wydanie encyklopedyczne. Zbiór będzie przedstawiał książąt w ujęciu obyczajowym – jako prawdziwych ludzi z krwi i kości, mających własne słabości oraz rozterki.

Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach w ramach cyklu „Legniczanie znani i lubiani”. Gościem następnego spotkania, które odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 18:00 w siedzibie TML, będzie legnicka pisarka Monika B. Janowska.

 

Previous Article
Next Article