Spotkanie z Grażyną Majchrzyk (12.02.2019)

Cykl “Legniczanie znani i lubiani” wznowiony

Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu “Legniczanie znani i lubiani” odbędzie się 12 lutego. Gościem spotkania będzie Grażyna Majchrzyk – prezes Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA – Legnica. Oprócz zaangażowania w sytuację kobiet, Grażyna Majchrzyk z zamiłowania zajmuje się malarstwem.

Grażyna Majchrzyk od 2006 roku jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Legnicy. Stowarzyszenie zajmuje się głównie profilaktyką raka piersi. Jest organizatorem między innymi Pikników Onkologicznych i Marszów ku Zdrowiu, które odbywają się każdego roku w październiku. Grażyna Majchrzyk od trzech lat organizuje Maratony Zumby.

O swojej pasji do malarstwa mówi tak: „Z zamiłowania jestem malarką. Pasję do malarstwa odkryłam przypadkowo i całkiem niedawno. Miałam już trzy indywidualne wystawy. Maluję od 2016 roku. W moich pracach dominują abstrakcje, które dają możliwość odtworzenia własnych fantazji, kreowania niesamowitych kształtów i zestawiania kolorów. Maluję głównie kobiety, które charakteryzują się energią, tajemniczością oraz siłą fizyczną. Techniką, dzięki której moje pomysły nabierają dynamiki, okazały się pastele. Uwielbiam interakcję z odbiorcami mojej sztuki i dlatego konsekwentnie biorę udział w wydarzeniach artystycznych”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 12 lutego o godzinie 18.00 w sali TML (Rynek 5/6, I piętro)

 

Previous Article
Next Article