Spotkanie z Józefem Baściukiem (11.06.2019)

11 czerwca odbyło się spotkanie z Józefem Baściukiem – trenerem łucznictwa. To ostatnie spotkanie w ramach cyklu “Legniczanie znani i lubiani” przed przerwą wakacyjną.

Józef Baściuk z łucznictwem jest związany 43 lata, spod jego skrzydeł wyszło wielu mistrzów Polski, Europy i świata. Organizuje również światowe imprezy łucznictwa, w 2018 r. w Rynku w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Europy w łucznictwie (link). Nasz gość opowiadał, że dzięki tej imprezie świat łucznictwa poznał nasze miasto, a ludzie z najdalszych zakątków świata noszą koszulki z napisem “LEGNICA”.

“Łucznictwo to umiejętność łączenia siły fizycznej, umiejętności technicznych, nowoczesnego sprzętu oraz nastawienia psychicznego. Legnica, tak jak łucznictwo, łączy ze sobą długą historię oraz otwartość na innowacje. Właśnie te cechy czynią to miasto najlepszym miejscem do przeprowadzenia Mistrzostw Europy” – mówi Józef Baściuk.

Jóżef Baściuk opowiadał słuchaczom także o sile sportu, która kształtuje charakter i pomaga nawiązać przyjaźnie na całe życie.

Na spotkaniu obecne były uczennice trenera – Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski oraz Mistrzyni Polski w kategorii juniorów.

Na kolejne spotkania z cyklu “Legniczanie znani i lubiani” zapraszamy we wrześniu po przerwie wakacyjnej.

Fot. Klaudia Korfanty

Previous Article
Next Article